Sisältölaatikko

http://www.siperiankissa.fi/Sibylogo.gif

Ajankohtaista SIBYssä!

JÄSENTARJOUS!
Liitymällä jäseneksi joulukuun 2019 aikana jäsenyytesi on voimassa myös vuonna 2020 ja saat myös loppuvuoden jäsenlehden postitse itsellesi. Lisäksi saat 5 €:lla seinäkalenterin (norm 10 €).

Syksyn jäsenlehti on tekovaiheessa, jos sinulla on juttuideoita lehteen, ota rohkeasti yhteyttä sibyry(at)gmail.com !

Kuvia etusivun Valokeilaan varustettuna kissan tiedoilla (titteli, virallinen nimi, EMS-koodi, omistaja) sähköpostitse webmaster(at)siperiankissa.fi

Vuoden kissa 2018

BW NW SC FI*Alizarin Captain Morgan DVM DSM (Kuva: Marjo Nieminen)

SIPERIANKISSA UROS

1. BW NW SC FI*Alizarin Captain Morgan DVM DSM
Om. Juha Nieminen

2. WW17 SW SC FI*Lumikissan Nopsajalka JW DVM DSM
Om. Jaana & Börje Sivén

3. NW GIC FI*Lumikissan Zumppendeeros JW
Om. Jaana & Börje Sivén

SC Falco z Kociego Domu*PL (Kuva: Tessa)

NEVA MASQUERADE UROS

1. SC Falco z Koziego Domu*PL
Om. Heli Holma

2. SC Pikku-Priin Charizard
Om. Heli Holma

3. IC Imageblaze Eminem
Om. Heli Holma & Ira Weckström

SC FI*Cherrytail's Xenia (Kuva: Tessa)

SIPERIANKISSA NAARAS

1. SC FI*Cherrytail's Xenia
Om. Henna Kartano

2. SC FI*Lumikissan Morsmaikku DVM DSM
Om. Tiina Kajoranta & Pasi Urpiola

3. CH Lumikissan BlingBling
Om. Tiina Kajoranta & Pasi Urpiola

IC FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (Kuva: Mari Raahenmaa)

NEVA MASQUERADE NAARAS

1. IC FI*Pikku-Priin Bella-Gisella
Om. Heli Holma & Marjut Blomqvist

2. CH Charinitha Perelka*PL
Om. Heli Holma

3. GIC FI*SiniTaigan Aglaya
Om. Anne-Maria Skarp

SIPERIANKISSA KASTRAATTIUROS

1. NW IP SC CH*Lukijn's Skye
Om. Tiina Kajoranta & Pasi Urpiola

2. IP GIC Riverwind Caleb Jamesovic
Om. Markus Tuovinen

3. IP FI*Cherrytail's DareDevil
Om. Johanna Laitinen

NEVA MASQUERADE KASTRAATTIUROS

1. FI*SiniTaigan Bogactwo
Om. Hanna Pelkkala

GIP FI*Bmy-Moumou Coconut Rum (Kuva: Marjut Blomqvist)

SIPERIANKISSA KASTRAATTINAARAS

1. GIP FI*Bmy-Moumou Coconut Rum
Om. Minna Aatela

2. BW SP IC FI*Lumikissan ZuhinaLempi DSM
Om. Vesa Ruonala

3. SP CH FIN*Lumikissan LappuLiisa
Om. Tiina Kajoranta & Pasi Urpiola

SP IC Maya Lilianka*PL (Kuva: Heli Holma)

NEVA MASQUERADE KASTRAATTINAARAS

1. SP IC Maya Lilianka*PL
Om. Heli Holma

2. BW SP CH*Lukijn's Vicki DSM
Om. Ira Weckström

CH FI*Lumikissan Grand Slam (Kuva: Nina Määttä)

SIPERIANKISSA NUORI

1. CH FI*Lumikissan Grand Slam
Om. Jaana & Börje Sivén

2. FI*Lumikissan HottiPotti
Om. Tiina Kajoranta & Pasi Urpiola

3. FI*Lumikissan James Bond
Om. Kimmo Selenius

Charinitha Perelka*PL (Kuva: Ronja Räikkönen)

NEVA MASQUERADE NUORI

1. Charinitha Perelka*PL
Om. Heli Holma

2. CH FI*Pikku-Priin Finlandia
Om. Heli Holma & Ronja Räikkönen

3. GIP FI*SiniTaigan Bogactwo
Om. Hanna Pelkkala

BW SP IC FI*Lumikissan ZuhinaLempi DSM (Kuva: Tessa)

VETERAANI

1. BW SP IC FI*Lumikissan ZuhinaLempi DSM
Om. Vesa Ruonala

2. SP CH FIN*Lumikissan LappuLiisa
Om. Tiina Kajoranta & Pasi Urpiola

3. NW IP SC CH*Lukijn's Skye DVM DSM
Om. Tiina Kajoranta & Pasi Urpiola