Sisältölaatikko

http://www.siperiankissa.fi/Sibylogo.gif

Ajankohtaista SIBYssä!

UUDET NETTISIVUT TULOSSA VUODEN 2020 LOPPUUN MENNESSÄ!
Näitä sivuja ei tällä hetkellä päivitetä.

Kuvia etusivun Valokeilaan varustettuna kissan tiedoilla (titteli, virallinen nimi, EMS-koodi, omistaja) sähköpostitse webmaster(at)siperiankissa.fi

Vuoden kissa 2019

SIPERIANKISSA UROS

1. WW17 SW SC FI*Lumikissan Nopsajalka JW DVM DSM
Om. Jaana & Börje Sivén

2. GIC FI*Lumikissan Grand Slam
Om. Jaana & Börje Sivén

3. BW NW SC FI*Alizarin Captain Morgan
Om. Juha Nieminen

SC FI*Pikku-Priin Charizard DVM (Kuva: Tessa)

NEVA MASQUERADE UROS

1. SC FI*Pikku-Priin Charizard DVM
Om. Heli Holma & Ronja Räikkönen

2. SC Falco z Kociego Domu*PL DVM
Om. Heli Holma

3. GIC Imageblaze Eminem
Om. Heli Holma & Ira Weckström


SIPERIANKISSA NAARAS

1. SW NW NW SC SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville JW DVM DSM
Om. Tiina Kajoranta & Pasi Urpiola

2. GIC FI*Lumikissan Wanda JW
Om. Nina Määttä

3. GIC FI*Lumikissan Venni Vekkuli
Om. Josefiina Huhta-aho

GIC FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (Kuva: Mari Raahenmaa)

NEVA MASQUERADE NAARAS

1. GIC FI*Pikku-Priin Bella-Gisella
Om. Heli Holma & Marjut Blomqvist

2. IC FI*Pikku-Priin Fiona
Om. Heli Holma

3. CH FI*Giramir's Aurora
Om. Elina Kulmala

SIPERIANKISSA KASTRAATTIUROS

1. NW NW SP SC CH*Lukijn's Skye DVM DSM
Om. Tiina Kajoranta & Pasi Urpiola

2. GIP GIC Riverwind Caleb Jamesovic
Om. Markus Tuovinen

3. IP FI*Cherrytail's DareDevil
Om. Johanna Laitinen

SP FI*Bmy-Moumou Coconut Rum

SIPERIANKISSA KASTRAATTINAARAS

1. SP FI*Bmy-Moumou Coconut Rum
Om. Minna Aatela

2. SP SC FIN*Tuiskutassun Black Maria
Om. Vesa Ruonala & Riina Rousu

3. IP FI*Bmy-Moumou Midnight Melba
Om. Minna Aatela

SP IC Maya Lilianka*PL (Kuva: Ronja Räikkönen)

NEVA MASQUERADE KASTRAATTINAARAS

1. SP IC Maya Lilianka*PL
Om. Heli Holma

2. BW SP CH*Lukijn's Vicki
Om. Ira Weckström

NW FI*Cherrytail's Lady WhiteDream (Kuva: Tessa)

SIPERIANKISSA NUORI

1. NW FI*Cherrytail's Lady WhiteDream
Om. Ira Weckström

2. FI*Lumissan Kaneli JW
Om. Nina Määttä, Tiina Kajoranta & Pasi Urpiola

3. WW19 CH Felis Felicis Hammer to Fall JW
Om. Tiina Kajoranta & Pasi Urpiola

NEVA MASQUERADE NUORI

1. CH FI*Lumikissan MaDonna
Om. Pauliina Räikkönen & Julia Niemelä

2. FI*SoulSibster's BeLoved
Om. Henna Kartano

3. CH FI*Pikku-Priin Glamorous Senga Sengana
Om. Heli Holma

SIPERIANKISSA VETERAANI

1. NW NW SP SC CH*Lukijn's Skye DVM DSM
Om. Tiina Kajoranta & Pasi Urpiola

2. SP SC FIN*Tuiskutassun Black Maria
Om. Vesa Ruonala & Riina Rousu

3. BW SP IC FI*Lumikissan ZuhinaLempi DSM
Om. Vesa Ruonala & Riina Rousu